Dag van de Trainer 2026

Geplaatst op

Op zaterdag 7 november vond in Sport Vlaanderen Gent de Dag van de Trainer plaats. Dit bijscholingsevenement brengt trainers, coaches, lesgevers en sportbegeleiders uit verschillende sporttakken samen voor een inspirerende dag vol praktijkgerichte workshops, nieuwe inzichten en kennisuitwisseling. Ook onze trainer Filip Eeckhout mocht zijn steentje bijdragen. Hij verzorgde er een workshop met als thema “Core stability met medicineballen“.

Tijdens deze praktijkgerichte sessie stond het gebruik van medicineballen centraal binnen een doordachte trainingsaanpak. Filip demonstreerde hoe je met gevarieerde oefeningen de samenwerking tussen het onder- en bovenlichaam kunt verbeteren, een essentieel onderdeel van een efficiënte krachtontwikkeling en -overdracht bij de werpnummers. Core stability vormde de rode draad doorheen de workshop. Gerichte oefeningen voor de buik-, rug- en bekkenspieren werden afgewisseld met coördinatieve, rotatiegerichte en explosieve bewegingen. Daarbij werd niet alleen aandacht besteed aan de correcte uitvoering, maar ook aan de wetenschappelijke onderbouwing en het specifieke nut van elke oefening.

De deelnemers kregen heel wat praktische tips en onmiddellijk toepasbare oefeningen mee, bruikbaar binnen verschillende atletiekdisciplines en eenvoudig te integreren in hun eigen trainingen. Een mooie gelegenheid om onze kennis en ervaring vanuit de werpsport te delen met andere trainers en sportbegeleiders!

🎥 Dirk De Herdt

.

Geef een reactie