Wedstrijdsprokkels – TTT-limiet voor Cyriel!
Op zaterdag 5 augustus werd er door onze FEThrowers op twee fronten gestreden. Eerstejaars cadet Cyriel Van Hoey en tweedejaars cadet Mats Bouche trokken samen naar Vilvoorde voor een discuswedstrijd van bijzonder hoog niveau. Maar liefst vier cadetten die dit seizoen al voorbij de 50 meter wierpen, stonden er immers samen in de ring. Een stevig deelnemersveld dus! Tweedejaars junior Lukas Lanckman trok dan weer naar Deinze, waar hij zowel in het kogelstoten als het discuswerpen in actie kwam. Benieuwd hoe onze drie werpers het ervan afbrachten? Lees hieronder hun wedstrijdverslagen!
In Deinze kwam Lukas tot 12m58 met de kogel en 34m47 met de discus, opnieuw een mooie progressie ten opzichte van zijn vorige wedstrijd. In het kogelstoten leverde hem dat zelfs een knap nieuw persoonlijk record op. Dikke proficiat, Lukas! Nu duimen dat deze prestatie net voldoende is om geselecteerd te worden voor het BK jun/bel van volgende week.
.
Onze twee cadetten in Vilvoorde deden het bijzonder goed. In het discuswerpen kwam Mats, ondanks een wat minder goed gevoel, tot een mooie 53m59. Daarmee overschreed hij voor de zevende wedstrijd op rij de kaap van 53 meter. Hij zet zijn bijzonder straffe reeks dus gewoon verder. En wat als hij er straks ook eens in slaagt om die ontspannen opwarmingsworpen tijdens de wedstrijd te produceren… 😉
Ook Cyriel liet andermaal enkele heel straffe worpen zien. Opnieuw produceerde hij verschillende worpen boven de 40 meter, maar deze keer slaagde hij er eindelijk in om er eentje geldig af te werken. En of hij daarvoor beloond werd! Met 40m98 verpulverde hij zijn persoonlijk record, doorbrak hij voor het eerst de magische grens van 40 meter én behaalde hij meteen ook de cadettenlimiet voor het VS-Top- en TalentenTEAM! Een mooie beloning voor de inzet en motivatie die deze jonge atleet al het hele seizoen toont. Als eerstejaars cadet wordt Cyriel bovendien al de vierde VS-cadet die dit seizoen de discus voorbij de 40 meter werpt. Heel straf!
.

