BK AC : goud – zilver – brons!
Na enkele uitstapen naar o.a. Gentbrugge en Brugge vond het Belgisch kampioenschap AC opnieuw plaats in het Koning Boudewijnstadion te Brussel. Het weekend van 29 en 30 juni stond volledig in het teken van het behalen van Nationale titels, medailles, limieten en records… Zowel in het kogelstoten als discuswerpen bij de mannen hadden we 4 vertegenwoordigers op 12 deelnemers. Voor studenten is dit niet altijd het ideale moment voor dergelijke kampioenschappen maar je moet het altijd positief bekijken. Na het vele studeren en wat extra fysieke rust is de “goesting” er meestal wel om een eens vol voor te gaan. Benieuwd wat het geworden is?
Eerstejaars belofte Cédric Broeckaert mocht als allereerste aan de bak en opende onmiddellijk met een seizoensbeste van 46m71. Daarna liet hij nog een mooie reeks worpen opmeten. Hij werd uiteindelijk 6de, best knap want stond pas 12de op de inschrijvingslijst. Iets minder verging het laatstejaars belofte Arnaud De Cremer (ASVO). Hij moest tevreden zijn met een degelijke 44m21 en een 10de plaats. Door zijn zware geneeskundestudies kwam hij de voorbije weken amper aan trainen toe en dat kan je niet zomaar opvangen natuurlijk.
Ondertussen zijn we aangekomen bij een twee unieke prestaties. Tweedejaars belofte Andreas De Lathauwer begon niet zo best aan zijn wedstrijd. Gelukkig groeide hij worp na worp en kon hij in de allerlaatste poging nog uitpakken met 51m48. Op dat moment goed voor een 2de plaats maar er moesten nog enkele klepper aan de beurt komen. Zo ook jarige Leander Casteels die er al een heel regelmatige wedstrijd had opzitten, met worpen tussen de 49 en 50m. Maar wat er in de laatste poging nog gebeurde mag best straf genoemd worden… hij knalde zijn discus naar een seizoensbeste van 51m27, net iets minder dan zijn trainingsmaat! Op dat moment stonden ze dus respectievelijk op 2 & 3 met nog 3 werpers die de na beurt hadden. Enkel Philip Milanov, de onbedreigde Belgisch kampioen, wierp nog verder en zo was dus zilver en brons voor een FEThrower.
Plaats 2, 3, 6 & 10, wat een een teamprestatie! Proficiat mannen! Nu even uitrusten en dan nog eens alles geven met de kogel.
Na een stevige regenbui begonnen onze mannen aan het kogelstoten. Voor Arnaud met 13m31 en Leander met 13m99 zat de wedstrijd er snel op. Ze werden respectievelijk 12de en 10de. Voor Cédric verliep het kogelstoten ook wat moeizamer. Hij kon nog een 7de plaats uit de brand slepen met 15m06.
Man in vorm, Andreas kwam beetje bij beetje onder stoom. In de 2de beurt 18m01, in de 3de beurt 18m45 en dan die allerlaatste stoot… hoever die was gaan we nooit weten want ongeldig maar het scheelde heel weinig. Zijn 3de Belgische alle categorieën titel (1x indoor & 2x outdoor) was een feit!
Hier bezette onzen mannen plaats 1, 7, 10 & 12! Sterk werk “Big Boys”!
.



